• Start
  • Blog
  • Z czym mogą mieć problem przedsiębiorcy na przełomie roku, prowadzący Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów?

Blog

Z czym mogą mieć problem przedsiębiorcy na przełomie roku, prowadzący Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów?

Między innymi z ujęciem faktur kosztowych, które posiadają datę wystawienia grudniową, datę sprzedaży styczniową i wpłynęła do firmy w styczniu. Wszystko zależy od metody ujmowania kosztów w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów (PKPiR).

 Jeżeli stosujesz metodę uproszczoną wówczas fakturę lub też inny dowód zaewidencjonujesz w dacie wystawienia. Natomiast przy metodzie memoriałowej, gdy faktura ( bądź inny dowód ) dotyczy kosztów bezpośrednich, to odnosi się je do przychodów roku podatkowego, których one dotyczą. Gdy dokumenty dotyczą kosztów pośrednich ujmuje się je w momencie poniesienia chyba, że dotyczą okresu, który przekracza rok podatkowy, wówczas trzeba je ująć proporcjonalnie do okresu, którego dotyczą.

grafika

Add comment


Parę słów o nas:

Biuro rachunkowe Expert Podatkowy powstało z myślą o tych z Państwa, którzy chcą mieć więcej czasu na spokojne prowadzenie swojego biznesu. Oferujemy swoje usługi dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, staramy się zawsze służyć radą i pomocą. Nasze kwalifikacje oraz stosowane w biurze nowoczesne technologie informatyczne, pozwalają na zapewnienie poprawności, jak również poufność Państwa dokumentów.

Kontakt z nami:

Start typing and press Enter to search

Search